Realizované nahrávky

Parametry studia ...
Foto studia ...
Z natáčení ...
Realizované nahrávky ...

Vybavuje se mi ta chvíle. Poprvé slyším poupatí Desatero a z pódia letí ven ten hlas. Samozřejmý, jistý a naléhavě nepřeslechnutelný. A kelímky s pivem se zastavují na své cestě vzhůru k ústům muzikantů stojících za pódiem.
Kdo to, sakra, je? nám ten okamžik, který přichází jen občas, když utichne hovor a oči a uši hráčů rozeznávají jasně - v revíru je škodná... Jmenuje se Radek Novák, říká někdo. A je z Poupat. Tak všichni posloucháme a kelímky jsou pořád v půlce tratě. Písnička skončila a ticho přetne opodál stojící Wabi: tak připíjím na toho zpěváka, pánové. Všechny kelímky jsou najednou společně v cíli.
O pár let později se toulám kolem festivalového kotle a na jedné z odlehlých hran nápis Nechte zpívat Nováka. Musel jsem se usmát a vzpomínám na Mišíka. Taky se to kdysi po pražských zdech psalo.
A najednou stojí tam, kam už roky patří. Na pódiu vepředu a uprostřed, a s úsměvem, kytarou a kolem sebe partu výborných muzikantů. Růža to zařídil. Vždycky to nakonec někdo zařídí. Z poupěte vyrostla růže. Hrdá, silná a naléhavě nepřehlédnutelná. Takovou bych klidně odvezl do míst, kde naposledy dýchal John Denver.
A pak jsou tu ještě sestry Zaňkovy. Další jasná překážka na budoucích cestách kelímků směrem vzhůru. Zkrátka jsou tu. Jako orli a jako koně a jako dobrá hra s otevřenými kartami. Rozdal starý karbaník Denver a Radek s přáteli zasedli ke stolu s vyhrnutými rukávy. A já jim přeju, aby jim šel list. A tím pádem i nám.
V praze 18.6.03 Radek Havel

John Denver Tribute je věnovaný památce jednoho z největších melodiků světa, amerického skladatele, zpěváka a kytaristy Johna Denvera. 31.prosince 2003 by se dožil šedesátých narozenin, nebýt tragické události u břehů montereyského zálivu, kam se zřítil ve svém soukromém letadle.
Názeb Eagles & Horses si skupina vybrala podle jedné z jeho písní, protože nejlépe vystihuje jak složení tak i temperament zúčastněných muzikantů, zpěvaček a zpěváků. Na albu se tak setkávají jak ryze autorské písně Johna Denvera, tak i skladby, které sám přejímal od jiných autorů. Přestože si skupina Eagles & Horses na tomto projektu dokázala vzít jednotlivé skladby za své, činila tak vždy s úctou a pokorou k autorovi. Představuje zde Johnovu tvorbu co nejširšímu okruhu posluchačů tak, aby si každý z nich měl možnost jeho písně připomenout a vychutnat a John Denver aby přitom zůstal nedotčený.
Vláďa Casey Růža

John Denver Tribute
Eagles & Horses
CD
2003
Nezmaři
... přej a bude ti přáno
CD EXTRA
2000
(koupit na Vltavě)
Nezmaři
Dávno se známe
CD EXTRA
1997
(koupit na Vltavě)
Prázdniny v Telči 98'
CD EXTRA
1998
(koupit na Vltavě)
Prázdniny v Telči 96'
CD
1996
COP
... pár minut
CD
1997
Jaroslav Matějů
Trojplošník snů
CD
1997
Pavlína Jíšová
Pavlína Jíšová
CD EXTRA
1998
(koupit na Vltavě)
Nezmaři
Rozinky
CD EXTRA
1997
(koupit na Vltavě)
Jen tak tak
Obrysy lásek
CD EXTRA
1999
C&C Band
Kordillery
CD
Lord Bishop and his Rockadelic Kings
Chocolate Covered Glitterboys
CD
2000
COP
... bič
CD EXTRA
2000
(koupit na Vltavě)
Nezmaři a Filharmonický orchestr české Budějovice jak je neznáte
CD
1996
(koupit na Vltavě)
Jiří Smrž
Dědičná krev
CD
2002
Miki Ryvola & Nezmaři
Písně Wabiho & Mikiho
CD
2002
(koupit na Vltavě)
Mokeráci
Jihočeské helikonky
CD EXTRA
1998
Svítání
ve dne v noci
CD
2001
Funny Fellows
U veselého chlapíka
CD
2001
(koupit na Vltavě)
Prázdniny v Telči 1999
CD EXTRA
1999
(koupit na Vltavě)

 

 

AV Studio - nahrávací studio
Vydavatelství JiHoMusic
Odkazy
Kontakt
Kontakt